CADOGANKANNA, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blomster och fåglar, höjd 14 cm.

Slitage, spricka vid början av halsen.

1 000
95
109
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
27 okt 2018 22:29
1 000 SEK
27 okt 2018 14:33
850 SEK
19 okt 2018 13:38
800 SEK