CADOGANKANNA, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blomster och fåglar, höjd 14 cm.

Slitage, spricka vid början av halsen.

1 000
88
92
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
27 okt 2018 22:29
1 000 SEK
27 okt 2018 14:33
850 SEK
19 okt 2018 13:38
800 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

7. Heuer, Calculator, kronograf, ca 1974.
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
Aktuellt bud:
22 000 SEK