VASER, ett par, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i palatsmiljö, höjd 24 cm.

Slitage, en med stjärnspricka.

3 000
285
326
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (6 bud)
27 okt 2018 20:04
3 000 SEK
27 okt 2018 20:02
2 500 SEK
27 okt 2018 20:01
2 000 SEK
27 okt 2018 13:20
950 SEK
27 okt 2018 10:55
350 SEK
23 okt 2018 10:29
300 SEK