TERRIN med LOCK, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i palatsmiljö, mått 24x20 cm.

Slitage, kantspricka på lock,

Klubbat pris
3 000
285
326
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
26 okt 2018 14:59
3 000 SEK
23 okt 2018 12:00
300 SEK