GALLERSKÅL med FAT, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i palatsmiljö, längd på fat 25 cm.

Slitage, smärre färgbortfall.

Klubbat pris
2 200
195
204
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
28 okt 2018 18:41
2 200 SEK
28 okt 2018 18:41
2 000 SEK
28 okt 2018 16:12
1 988 SEK
28 okt 2018 16:12
1 888 SEK
27 okt 2018 13:14
1 500 SEK
24 okt 2018 11:37
1 000 SEK
24 okt 2018 8:25
400 SEK