SKÅL, porslin. Kina, 1900-tal, med Guangxus märke.

Dekor i famille rosefärger, mot rosa bakgrund, motiv av landskap i rundlar, diameter 15 cm.

Slitage.

Klubbat pris
5 209
494
566
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
28 okt 2018 18:59
5 209 SEK
28 okt 2018 18:59
5 009 SEK
28 okt 2018 18:43
4 400 SEK
28 okt 2018 18:43
4 200 SEK
28 okt 2018 18:43
4 010 SEK
28 okt 2018 18:43
3 808 SEK
28 okt 2018 18:43
3 608 SEK
28 okt 2018 18:13
3 400 SEK
28 okt 2018 18:13
3 200 SEK
28 okt 2018 17:28
3 000 SEK
27 okt 2018 22:57
1 450 SEK
20 okt 2018 2:37
1 100 SEK
19 okt 2018 18:01
1 000 SEK
19 okt 2018 15:22
300 SEK