KRUKA med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Ovoid med dekor i underglasyrblått av Höjd med lock 23 cm.

Slitage, stjärnspricka på lock, mistor.

Klubbat pris
2 400
213
222
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
28 okt 2018 18:21
2 400 SEK
28 okt 2018 18:19
2 200 SEK
28 okt 2018 18:17
2 000 SEK
28 okt 2018 18:17
1 990 SEK
28 okt 2018 18:17
1 900 SEK
28 okt 2018 18:17
1 800 SEK
28 okt 2018 16:06
1 700 SEK
28 okt 2018 16:06
1 600 SEK
28 okt 2018 16:05
1 500 SEK
28 okt 2018 16:05
1 400 SEK
27 okt 2018 18:24
1 300 SEK
27 okt 2018 18:24
1 200 SEK
27 okt 2018 9:25
1 100 SEK
25 okt 2018 12:19
1 000 SEK
21 okt 2018 20:35
800 SEK