KRUKA med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Ovoid med dekor i underglasyrblått av Höjd med lock 23 cm.

Slitage, stjärnspricka på lock, mistor.

Klubbat pris
2 400
211
224
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
28 okt 2018 18:21
2 400 SEK
28 okt 2018 18:19
2 200 SEK
28 okt 2018 18:17
2 000 SEK
28 okt 2018 18:17
1 990 SEK
28 okt 2018 18:17
1 900 SEK
28 okt 2018 18:17
1 800 SEK
28 okt 2018 16:06
1 700 SEK
28 okt 2018 16:06
1 600 SEK
28 okt 2018 16:05
1 500 SEK
28 okt 2018 16:05
1 400 SEK
27 okt 2018 18:24
1 300 SEK
27 okt 2018 18:24
1 200 SEK
27 okt 2018 9:25
1 100 SEK
25 okt 2018 12:19
1 000 SEK
21 okt 2018 20:35
800 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

327. Hans Bergström, taklampa, modell "5A", ateljé Lyktan, Åhus 1940-tal.
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
Aktuellt bud:
95 000 SEK