Madeleine Pyk – en samling F769

KRUKA, keramik. Qingdynastin, 1800-tal.

Glaserad gods i turkos färg, med relief dekor av lövverk och blommor, höjd 15 cm.

Slitage, bränningssprickor, mistor, missfärgningar.

Klubbat pris
1 300
123
141
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
27 okt 2018 23:36
1 300 SEK
27 okt 2018 23:23
1 200 SEK
27 okt 2018 23:22
1 100 SEK
27 okt 2018 23:22
1 100 SEK
27 okt 2018 18:18
1 000 SEK
23 okt 2018 10:19
500 SEK
22 okt 2018 20:33
450 SEK
22 okt 2018 15:53
400 SEK