RÖKELSEKAR, keramik. Kina, 1900-tal.

Dekor i röd mot celadonglasyr, med hänklar, diameter ca 26 cm.

Slitage, mistor, bränningssprickor, krackelyr, smärre nagg vid fotring.

1 000
89
93
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
28 okt 2018 18:47
1 000 SEK
28 okt 2018 18:46
950 SEK
21 okt 2018 15:12
500 SEK