MÅLNING. Kina, sent 1800/tidigt 1900-tal.

Akvarell och tusch på papper, med motiv av figurer i trädgårdsmiljö, kalligrafi samt ett rött sigill, mått 54x18 cm.

Ej examinerad ur ram.

Klubbat pris
1 500
132
138
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
28 okt 2018 15:31
1 500 SEK
28 okt 2018 15:14
1 255 SEK
28 okt 2018 15:14
985 SEK
28 okt 2018 15:13
465 SEK
28 okt 2018 10:41
350 SEK
19 okt 2018 23:14
300 SEK