VÄRMEFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, längd 26,7 cm.

Slitage, mistor, glasyrnagg.

Klubbat pris
1 500
133
139
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
9 sep 2018 18:10
1 500 SEK
9 sep 2018 18:10
1 400 SEK
9 sep 2018 17:55
1 300 SEK
9 sep 2018 14:47
1 200 SEK