SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av landskap, pagoder samt växtligheter, diameter ca 32,2 cm.

Slitage, glasyrnagg.

1 100
98
102
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
9 sep 2018 21:42
1 100 SEK
1 sep 2018 9:28
1 000 SEK