FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av djur bland naturmiljö, diameter 28,5 cm.

Slitage, smärre lagning vid mynning

Klubbat pris
1 500
131
137
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
9 sep 2018 18:10
1 500 SEK
9 sep 2018 18:10
1 400 SEK
9 sep 2018 17:58
1 300 SEK
9 sep 2018 14:50
1 200 SEK
9 sep 2018 14:50
1 100 SEK
9 sep 2018 14:50
1 000 SEK
9 sep 2018 14:46
950 SEK
9 sep 2018 8:54
900 SEK
8 sep 2018 18:39
800 SEK
8 sep 2018 18:39
750 SEK
7 sep 2018 19:18
700 SEK
7 sep 2018 19:17
600 SEK
7 sep 2018 7:31
500 SEK
6 sep 2018 20:57
300 SEK