TALLRIKAR, åtta stycken samt FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av blomsterbukett, diameter 16,3-23,5 cm.

En med kantspricka, en med spricka på kroppen, en med smärre kantlagning. Slitage, smärre kantnagg.

Klubbat pris
4 000
353
368
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
9 sep 2018 7:24
4 000 SEK
9 sep 2018 1:08
2 501 SEK
6 sep 2018 20:55
300 SEK