STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap samt fiskarmän, längd 47 cm.

Slitage, kantlagning med spricka

Klubbat pris
2 422
215
224
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
9 sep 2018 21:12
2 422 SEK
9 sep 2018 21:12
2 222 SEK
9 sep 2018 19:35
2 000 SEK
7 sep 2018 18:33
1 500 SEK
7 sep 2018 13:38
1 200 SEK
4 sep 2018 22:23
300 SEK