STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med veckert motiv av flodlandskap med pagoda, antikviteter samt blommor, längd 50,5 cm.

Slitage, glasyrnagg.

Klubbat pris
5 300
468
488
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
8
9 sep 2018 21:23
5 300 SEK
9 sep 2018 21:23
5 100 SEK
8
9 sep 2018 21:23
5 000 SEK
9 sep 2018 19:37
4 800 SEK
9 sep 2018 19:37
4 600 SEK
9 sep 2018 19:34
4 000 SEK
9 sep 2018 19:11
2 600 SEK
9 sep 2018 9:22
2 400 SEK
2 sep 2018 11:37
2 200 SEK
31 aug 2018 12:21
2 000 SEK
31 aug 2018 10:54
500 SEK