FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med vackert motiv av fåglar i blommande trädgård, längd 32 cm.

Slitage.

Klubbat pris
1 700
149
159
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
9 sep 2018 21:56
1 700 SEK
9 sep 2018 21:51
1 600 SEK
9 sep 2018 21:51
1 533 SEK
9 sep 2018 15:11
1 433 SEK
9 sep 2018 15:11
1 333 SEK
8 sep 2018 11:51
1 200 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

265. Axel Einar Hjorth, pall, "Skoga", Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
34 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
Aktuellt bud:
34 000 SEK