TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor samt insekt, diameter 22,5 cm.

Slitage, en med kantspricka samt nagg.

Klubbat pris
2 066
181
188
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
9 sep 2018 22:19
2 066 SEK
9 sep 2018 22:19
2 000 SEK
9 sep 2018 22:19
1 966 SEK
9 sep 2018 22:19
1 866 SEK
9 sep 2018 19:31
1 766 SEK
9 sep 2018 19:31
1 666 SEK
9 sep 2018 19:31
1 400 SEK
9 sep 2018 19:31
1 300 SEK
9 sep 2018 17:16
1 000 SEK
9 sep 2018 12:35
350 SEK