SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blombukett, diameter 22,5 cm.

Slitage, fotringsnagg.

Klubbat pris
4 408
389
406
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
9 sep 2018 22:14
4 408 SEK
9 sep 2018 22:14
4 211 SEK
9 sep 2018 22:14
4 208 SEK
9 sep 2018 22:12
4 008 SEK
9 sep 2018 22:12
4 002 SEK
9 sep 2018 22:11
3 808 SEK
9 sep 2018 22:11
3 608 SEK
9 sep 2018 22:11
3 509 SEK
9 sep 2018 22:10
3 408 SEK
9 sep 2018 22:10
3 208 SEK
9 sep 2018 22:10
3 045 SEK
9 sep 2018 22:08
3 008 SEK
9 sep 2018 22:08
2 808 SEK
9 sep 2018 22:08
2 608 SEK
9 sep 2018 22:08
2 605 SEK
9 sep 2018 22:07
2 405 SEK
9 sep 2018 22:07
2 205 SEK
9 sep 2018 22:07
2 008 SEK
9 sep 2018 21:45
2 005 SEK
9 sep 2018 21:41
1 905 SEK
9 sep 2018 21:41
1 805 SEK
9 sep 2018 21:41
1 800 SEK
6 sep 2018 21:42
1 700 SEK
6 sep 2018 8:27
1 600 SEK
6 sep 2018 8:27
1 502 SEK
5 sep 2018 2:36
1 500 SEK