SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Rundande sidor. Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor, granatäpplen, diameter 26,6 cm.

Slitage, kantlagning, glasyrsprickor.

1 500
131
137
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
9 sep 2018 19:23
1 500 SEK
9 sep 2018 18:50
700 SEK
9 sep 2018 18:05
400 SEK
7 sep 2018 20:46
350 SEK
1 sep 2018 18:40
300 SEK