FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, diameter 37,6 cm.

Slitage, smärre nagg.

3 333
294
307
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
9 sep 2018 19:21
3 333 SEK
9 sep 2018 19:21
3 000 SEK
9 sep 2018 12:57
300 SEK