SKÅLFAT, 10 stycken, porslin. Japan, sent 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av fågel i naturmiljö, diameter ca 15 cm.

Slitage, smärre fotringsnagg.

2 500
221
230
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
14 okt 2018 20:51
2 500 SEK
14 okt 2018 20:47
2 000 SEK
14 okt 2018 20:19
1 500 SEK
12 okt 2018 19:09
1 000 SEK
5 okt 2018 13:01
300 SEK