FAT, porslin. Japan, 1700-tal.

Konturerad med dekor i imarifärger och underglasyrblått av figurscen med elegant dam framför en av de odödliga omgiven av gossar. Diameter 31 cm.

Slitage.

Klubbat pris
4 000
380
434
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
11 okt 2018 17:50
4 000 SEK
11 okt 2018 17:50
3 500 SEK
11 okt 2018 17:49
3 000 SEK
11 okt 2018 17:48
2 500 SEK
11 okt 2018 17:48
2 000 SEK
8 okt 2018 21:35
1 100 SEK
5 okt 2018 14:58
1 000 SEK
5 okt 2018 12:15
300 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02