SUIBAN FAT, lackerat trä. Japan, Zohiko manufakturen, Taisho perioden.

Dekor i guld av guldfiskar. Diameter 36 cm.

Japansk trälåda medföljer objektet. Slitage.

Proveniens

The Zohiko Company has eight generations of successors making fine Kyoto Lacquer.

2 000
180
190
Utropspris
10 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (8 bud)
14 okt 2018 19:32
2 000 SEK
13 okt 2018 21:07
1 650 SEK
12 okt 2018 7:28
1 500 SEK
10 okt 2018 2:28
1 400 SEK
7 okt 2018 11:34
1 300 SEK
6 okt 2018 19:16
1 200 SEK
6 okt 2018 16:42
1 100 SEK
6 okt 2018 0:46
1 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02