RÖKELSEKAR med LOCK, porslin. Japan, Meiji (1868-1912).

Ståendes på tripod, dekor i imarifärger, med motiv av växtligheter. Lock samt hänklar med motiv av djur, total höjd med lock 45 cm.

Slitage, lock med smärre lagning vid tasse. Lagningar vid tripod.

5 510
486
507
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (7 bud)
14 okt 2018 21:56
5 510 SEK
8 okt 2018 11:19
5 001 SEK
5 okt 2018 16:52
4 700 SEK
5 okt 2018 15:25
4 500 SEK
5 okt 2018 14:59
4 000 SEK
5 okt 2018 13:21
2 850 SEK
5 okt 2018 11:46
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

296. Torsten Andersson, Utan titel.
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK