VASER, ett par, kutani. Japan, Meiji (1868-1912).

Målad och förgylld dekor av eleganta kvinnor i trädgårdsmiljö, höjd 30 cm, med signatur.

Slitage, smärre krackelyr.

Klubbat pris
1 500
132
138
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
14 okt 2018 21:19
1 500 SEK
11 okt 2018 20:13
1 000 SEK
7 okt 2018 8:26
555 SEK
5 okt 2018 18:37
300 SEK