FLASKOR, två stycken, keramik. Japan, tidigt 1900-tal.

Sakeflaskor, glaserad gods. En kalebassformad. Höjder 19/22,5 cm.

Slitage, nagg, mistor, bränningssprickor.

Klubbat pris
1 700
150
157
Utropspris
3 400 SEK
Budhistorik (3 bud)
14 okt 2018 21:06
1 700 SEK
14 okt 2018 21:06
1 600 SEK
5 okt 2018 15:04
1 500 SEK