UTAGAWA KUNISADA, även kallad Toyokuni III (1786-1864), samt TOYOKUNI I,färgträsnitt, två st. Japan. "Skåderspelerskor".

Avbildar Kabuki skådespelerskor, mått 36,5x24,9/36,3x25 cm

Slitage, missfärgningar, maskstungen, fläckar. smärre kantskador.

600
53
55
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
14 okt 2018 21:12
600 SEK
12 okt 2018 12:05
350 SEK