BUDDHA, trä. Japan, 1800-tal.

BUDDHA, trä. Japan, 1800-tal.

Stående budda på lotustron, lackerad och bemålad samt med stor mandorla bakom sig. Höjd 77,5 cm.

Skador, lagningar.

Klubbat pris
14 500
1 287
1 343
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
14 okt 2018 21:22
14 500 SEK
8
14 okt 2018 21:22
14 000 SEK
14 okt 2018 20:56
13 500 SEK
8
14 okt 2018 20:56
13 000 SEK
14 okt 2018 20:56
12 500 SEK
8
14 okt 2018 20:56
12 000 SEK
14 okt 2018 20:56
11 500 SEK
8
14 okt 2018 20:56
11 000 SEK
14 okt 2018 19:21
10 500 SEK
14 okt 2018 19:21
10 000 SEK
12 okt 2018 17:41
8 000 SEK
12 okt 2018 12:00
7 200 SEK
12 okt 2018 11:39
7 000 SEK
6 okt 2018 21:23
2 000 SEK
6 okt 2018 20:56
1 500 SEK
5 okt 2018 19:49
1 000 SEK
5 okt 2018 13:07
300 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02