DIETER RAMS, radio "Tischsuper - RT20 S", formgiven 1961.

Fodral i trä samt vitlackerad metall. Bredd 50 cm, djup 18 cm, höjd 25 cm.

Smärre slitage, ej funktionstestad.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Klubbat pris
4 800
424
442
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (25 bud)
3 jun 2018 20:47
4 800 SEK
8
3 jun 2018 20:47
4 600 SEK
8
3 jun 2018 20:46
4 200 SEK
3 jun 2018 20:46
4 000 SEK
8
3 jun 2018 17:47
3 050 SEK
3 jun 2018 17:47
2 850 SEK
1 jun 2018 22:03
2 800 SEK
25 maj 2018 17:53
2 600 SEK
25 maj 2018 17:53
2 500 SEK
25 maj 2018 17:11
2 210 SEK
25 maj 2018 17:11
2 010 SEK
25 maj 2018 17:11
1 866 SEK
25 maj 2018 17:11
1 766 SEK
25 maj 2018 15:51
1 612 SEK
25 maj 2018 15:02
1 512 SEK
25 maj 2018 15:02
1 500 SEK
25 maj 2018 15:02
1 312 SEK
25 maj 2018 15:02
1 212 SEK
25 maj 2018 14:10
850 SEK
25 maj 2018 14:10
800 SEK
25 maj 2018 12:17
650 SEK
25 maj 2018 12:17
600 SEK
25 maj 2018 10:52
400 SEK
25 maj 2018 10:52
350 SEK
25 maj 2018 10:32
300 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60