Yves Saint Laurent

(Frankrike, 1961-2008)
Yves Saint Laurent
(Frankrike, 1961-2008)

YVES SAINT LAURENT, "Cabas Rive Gauche", VÄSKA.

Dragkedjeförsedd top handle -handväska / axelväska i nude läder. Avtagbar axelrem och nyckelring. Ett ytterfack. Tre innerfack, ett med dragkedja. Märkt "SAINT LAURENT PARIS MADE IN ITALY" samt numrerad etikett.
Bredd 36 cm, höjd 26 cm.

Smärre slitage. Enstaka smärre märken och fläckar. Handtag med patina.

Formgivare

Klubbat pris
450
5 072
470
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (5 bud)
24 maj 2018 11:29
450 EUR
17 maj 2018 21:26
400 EUR
17 maj 2018 19:26
300 EUR
17 maj 2018 16:15
150 EUR
17 maj 2018 15:56
140 EUR