1038749

GAB, kaffeservis, 3 delar, silver, Stockholm, 1918.

Hamrad yta. Lockknoppar i form av rosor. Hänklar av trä. Kaffekanna. Sockerskål och gräddkanna invändigt förgyllda. Höjd 7-17 cm. Total vikt 915 gram.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Monogramstämpel undertill. Gräddkannans hänkel monterad upp och ned.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    4 500
    438 EUR
    498 USD

    Budhistorik (4 bud)
    320 maj 14:534500SEK
    Acceptpris på 4 500 SEK uppnåddes
    320 maj 14:524203SEK
    218 maj 13:304003SEK