GAB, kaffeservis, 3 delar, silver, Stockholm, 1918.

Hamrad yta. Lockknoppar i form av rosor. Hänklar av trä. Kaffekanna. Sockerskål och gräddkanna invändigt förgyllda. Höjd 7-17 cm. Total vikt 915 gram.

Smärre slitage. Monogramstämpel undertill. Gräddkannans hänkel monterad upp och ned.

Klubbat pris
4 500
399
421
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
20 maj 2018 14:53
4 500 SEK
20 maj 2018 14:52
4 203 SEK
18 maj 2018 13:30
4 003 SEK
17 maj 2018 11:05
2 333 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14