1042296

TALLRIKAR, 12 st, porslin, Kina 1700-tal.

Famille rose-färger och förgylld dekor.
6 djupa och 6 flata tallrikar. Diameter 23 resp 23,5 cm.

Konditionsrapport

Kantnagg. Glasyrmistor. Åldersrelaterat slitage.

Placering
Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V4

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Nan Jarjis

    Nan Jarjis

    nan.jarjis@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 000 EUR

    520
    EUR
    5 345 SEK
    590 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (5 bud)
    517 maj 23:22520EUR
    415 maj 09:55500EUR
    315 maj 08:02100EUR