TALLRIKAR, 12 st, porslin, Kina 1700-tal.

Famille rose-färger och förgylld dekor.
6 djupa och 6 flata tallrikar. Diameter 23 resp 23,5 cm.

Kantnagg. Glasyrmistor. Åldersrelaterat slitage.

520
5 860
548
Utropspris
1 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
17 maj 2018 23:22
520 EUR
15 maj 2018 9:55
500 EUR
15 maj 2018 8:02
100 EUR
15 maj 2018 6:55
40 EUR
14 maj 2018 18:17
30 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492