1042296

TALLRIKAR, 12 st, porslin, Kina 1700-tal.

Famille rose-färger och förgylld dekor.
6 djupa och 6 flata tallrikar. Diameter 23 resp 23,5 cm.

Konditionsrapport

Kantnagg. Glasyrmistor. Åldersrelaterat slitage.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Nan Jarjis

    Nan Jarjis

    nan.jarjis@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 000 EUR

    520
    EUR
    5 467 SEK
    586 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (5 bud)
    517 maj 2018 23:22520EUR
    415 maj 2018 9:55500EUR
    315 maj 2018 8:02100EUR