ROBERT HENNELL I, SALTKAR, 3 st, sterlingsilver, London 1773.

Oval form på fyra claw and ball-fötter, genombruten dekor. Blå glasinsatser. Längd 8,3 cm.

Två glasinsatser senare, den ena med kantskador. Den tredje insatsen med kantnagg och defekter, ej ursprungligen ihophörande.
Ett saltkar med bristning i övre kanten.

200
2 266
209
Utropspris
800 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
7 maj 2018 20:12
200 EUR
7 maj 2018 9:34
120 EUR
7 maj 2018 0:45
100 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

83. Omega, Seamaster 600, "PloProf", "First Generation/Mark 1", ca 1970.
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
75 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
Aktuellt bud:
75 000 SEK