Louise Adelborg

(Sverige, 1885-1971)
Louise Adelborg
(Sverige, 1885-1971)

LOUISE ADELBORG, moccakoppar, 10 st, "Swedish Grace", Rörstrand, 1900-tal.

Blå glasyr. Höjd ca 5 cm. Två vaser, varav en med spricka, från Rörstrand i samma färgställning medföljer.

Bruksskick. Två koppar med spricka och en med nagg.

Klubbat pris
500
44
46
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
11 maj 2018 22:27
500 SEK
11 maj 2018 22:27
450 SEK
11 maj 2018 22:27
400 SEK
8 maj 2018 11:47
350 SEK
3 maj 2018 18:21
300 SEK