Louise Adelborg

(Sverige, 1885-1971)
Louise Adelborg
(Sverige, 1885-1971)

LOUISE ADELBORG, matservis, 90 delar, "Swedish Grace", Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Vit glasyr med guldkant.
12 mattallrikar, diameter 25 cm.
12 sopptallrikar
12 entre tallrikar
12 assietter
2 såsskålar
2 tillbringare
7 skålar
4 skålar
1 kaffekanna
9 serveringsfat
6 soppskålar med fat
2 sockerskålar
10 tekoppar med fat

Bruksslitage.

Klubbat pris
7 700
731
836
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
11 maj 2018 20:19
7 700 SEK
11 maj 2018 20:19
7 500 SEK
11 maj 2018 20:17
7 090 SEK
11 maj 2018 20:17
6 890 SEK
11 maj 2018 20:14
6 609 SEK
11 maj 2018 20:14
6 409 SEK
11 maj 2018 20:13
6 208 SEK
11 maj 2018 20:13
6 008 SEK
11 maj 2018 20:13
6 000 SEK
11 maj 2018 20:12
5 600 SEK
11 maj 2018 20:12
5 400 SEK
11 maj 2018 18:06
5 200 SEK
11 maj 2018 18:06
5 000 SEK
11 maj 2018 14:37
4 700 SEK
11 maj 2018 14:37
4 500 SEK
11 maj 2018 8:34
4 000 SEK
10 maj 2018 19:37
3 700 SEK
8 maj 2018 23:00
3 402 SEK