1045469

LOUIS VUITTON, resväska på hjul, 1980-tal.

Monogram canvas med bruna skinndetaljer. Adresslapp. Ett hörn märkt "LOUIS VUITTON MALLETIER". Fodrad med brun canvas, inredning med fack och stroppar. Beslag samt lås/dragkedja i guldfärgad metall märkt "LV". Sifferlås. Öppningsbar från sidan. Fyra hjul. Ca 60 x 45 x 20 cm. Kodlås 1803

Konditionsrapport

Något slitage. Nötta kanter. Ställvis omfattande slitage.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johanna Fock

    Johanna Fock
    Specialist fashion, eventansvarig

    johanna.fock@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    3 400
    323 EUR
    365 USD

    Budhistorik (8 bud)
    619 maj 2018 14:263400SEK
    5A19 maj 2018 14:263300SEK
    519 maj 2018 6:143200SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes