SERVISDELAR, 11 delar, porslin, Fischer and Mieg, 1800-talets andra hälft.

Nio kaffekoppar med fat, höjd 7,5 cm.
En kanna, höjd 16 cm.
En sockerskål med lock, höjd 15,5 cm.

En extra kopp medföljer.

Slitage. Ställvis färgbortfall. Sockerskål med nagg. Fat med några fotringsnagg.

Klubbat pris
550
49
51
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
21 maj 2018 11:49
550 SEK
21 maj 2018 11:49
500 SEK
20 maj 2018 22:07
300 SEK