Madeleine Pyk – en samling F769

Rörstrand

(Sverige, Grundat 1726)
Rörstrand
(Sverige, Grundat 1726)

VAS, flintgods, Rörstrand, jugend 1800/1900-tal.

Heltäckande tryckt dekor i blått med utsparade reserver. Höjd 27 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Formgivare

Klubbat pris
350
33
38
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (2 bud)
14 maj 2018 14:11
350 SEK
8 maj 2018 10:49
300 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassisk konst
+46 (0)721 428 962