BRÖLLOPSKIMONO, Japan 1900-talets senare hälft.

Riklig broderad dekor med guldfärgad tråd. Ryggens längd ca 175 cm, exkl emon.

Fläckar kring den ena ärmens öppning. Smärre slitage.

Klubbat pris
170
1 916
179
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (5 bud)
28 maj 2018 21:12
170 EUR
28 maj 2018 21:12
160 EUR
23 maj 2018 23:21
150 EUR
23 maj 2018 16:34
80 EUR
22 maj 2018 21:18
30 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492