MATSERVIS, Hackefors, 59 delar, 1900-talets andra hälft.

Vit glasyr med guldkant. Tolv mattallrikar (24,5 cm), tolv entrétallrikar (21,5 cm), tolv djupa tallrikar (21 cm), tolv assietter (17,5 cm), sju uppläggningsfat (22-38 cm), två skålar (19 cm), en kanna (17 cm) och en såssnipa (22 cm).

Sedvanligt slitage. Glasyrmistor. Bruksskick. Tillverkningsdefekt.

Klubbat pris
2 600
229
239
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
21 maj 2018 20:23
2 600 SEK
21 maj 2018 20:23
2 500 SEK
21 maj 2018 20:21
2 400 SEK
21 maj 2018 20:21
2 200 SEK
21 maj 2018 20:21
2 000 SEK
21 maj 2018 20:21
1 900 SEK
21 maj 2018 20:21
1 800 SEK
21 maj 2018 20:21
1 700 SEK
21 maj 2018 15:18
1 600 SEK
21 maj 2018 15:18
1 500 SEK
20 maj 2018 23:01
1 400 SEK
20 maj 2018 8:02
800 SEK
16 maj 2018 17:15
600 SEK
14 maj 2018 22:21
550 SEK
14 maj 2018 15:52
500 SEK