1047795
MATSERVIS, Hackefors, 59 delar, 1900-talets andra hälft.

Vit glasyr med guldkant. Tolv mattallrikar (24,5 cm), tolv entrétallrikar (21,5 cm), tolv djupa tallrikar (21 cm), tolv assietter (17,5 cm), sju uppläggningsfat (22-38 cm), två skålar (19 cm), en kanna (17 cm) och en såssnipa (22 cm).

Sedvanligt slitage. Glasyrmistor. Bruksskick. Tillverkningsdefekt.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 600
242
270
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
21 maj 2018 20:23
2 600 SEK
21 maj 2018 20:23
2 500 SEK
21 maj 2018 20:21
2 400 SEK
21 maj 2018 20:21
2 200 SEK
21 maj 2018 20:21
2 000 SEK