1047795

MATSERVIS

Hackefors, 59 delar, 1900-talets andra hälft.

Vit glasyr med guldkant. Tolv mattallrikar (24,5 cm), tolv entrétallrikar (21,5 cm), tolv djupa tallrikar (21 cm), tolv assietter (17,5 cm), sju uppläggningsfat (22-38 cm), två skålar (19 cm), en kanna (17 cm) och en såssnipa (22 cm).

Konditionsrapport

Sedvanligt slitage. Glasyrmistor. Bruksskick. Tillverkningsdefekt.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    2 600
    252 EUR
    297 USD

    Budhistorik (15 bud)
    721 maj 20:232600SEK
    5A21 maj 20:232500SEK
    5A21 maj 20:212400SEK
    Acceptpris på 1 400 SEK uppnåddes