MATSERVIS, Hackefors, 59 delar, 1900-talets andra hälft.

Vit glasyr med guldkant. Tolv mattallrikar (24,5 cm), tolv entrétallrikar (21,5 cm), tolv djupa tallrikar (21 cm), tolv assietter (17,5 cm), sju uppläggningsfat (22-38 cm), två skålar (19 cm), en kanna (17 cm) och en såssnipa (22 cm).

Sedvanligt slitage. Glasyrmistor. Bruksskick. Tillverkningsdefekt.

Klubbat pris
2 600
229
239
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
21 maj 2018 20:23
2 600 SEK
21 maj 2018 20:23
2 500 SEK
21 maj 2018 20:21
2 400 SEK
21 maj 2018 20:21
2 200 SEK
21 maj 2018 20:21
2 000 SEK
21 maj 2018 20:21
1 900 SEK
21 maj 2018 20:21
1 800 SEK
21 maj 2018 20:21
1 700 SEK
21 maj 2018 15:18
1 600 SEK
21 maj 2018 15:18
1 500 SEK
20 maj 2018 23:01
1 400 SEK
20 maj 2018 8:02
800 SEK
16 maj 2018 17:15
600 SEK
14 maj 2018 22:21
550 SEK
14 maj 2018 15:52
500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

84. Rolex, Datejust, Turn-O-Graph, "Diamond Dial", ca 1985.
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
50 000

ditt bud
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
Fair warning
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
Aktuellt bud:
50 000 SEK