1048075

JACOB ÄNGMAN

Bestickservis, 80 delar, silver, modell Rosenholm, GAB, 1900-talets slut.

12 bordsgafflar 17,5 cm
12 bordsknivar 19,5 cm
12 bordsskedar 18 cm
12 st efterrättsgafflar 14,5 cm
12 efterrättsknivar 16 cm
12 st efterrättsskedar 15 cm
6 smörknivar 16 cm
1 potatissked 21 cm
1 soppslev 32 cm

vikt, exklusive knivar ca 1800 gram

Konditionsrapport

Smärre slitage. Anlupen. Repor.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johanna Graflund

Johanna Graflund

johanna.graflund@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    20 000
    1 936 EUR
    2 281 USD

    Budhistorik (30 bud)
    4A23 maj 10:3820000SEK
    723 maj 10:3819500SEK
    423 maj 10:3819000SEK
    Acceptpris på 6 400 SEK uppnåddes