1048075

JACOB ÄNGMAN

Bestickservis, 80 delar, silver, modell Rosenholm, GAB, 1900-talets slut.

12 bordsgafflar 17,5 cm
12 bordsknivar 19,5 cm
12 bordsskedar 18 cm
12 st efterrättsgafflar 14,5 cm
12 efterrättsknivar 16 cm
12 st efterrättsskedar 15 cm
6 smörknivar 16 cm
1 potatissked 21 cm
1 soppslev 32 cm

vikt, exklusive knivar ca 1800 gram

Konditionsrapport

Smärre slitage. Anlupen. Repor.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L26

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johanna Graflund

Johanna Graflund

johanna.graflund@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    1 timme 25 minuter

    Utropspris: 8 000 SEK

    17 500
    1 698 EUR
    2 006 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 18 000 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (24 bud)
    4A22 maj 22:3217500SEK
    622 maj 22:3217000SEK
    422 maj 20:4816500SEK
    Acceptpris på 6 400 SEK uppnåddes