1048075

JACOB ÄNGMAN, bestickservis, 80 delar, silver, modell Rosenholm, GAB, 1900-talets slut.

12 bordsgafflar 17,5 cm
12 bordsknivar 19,5 cm
12 bordsskedar 18 cm
12 st efterrättsgafflar 14,5 cm
12 efterrättsknivar 16 cm
12 st efterrättsskedar 15 cm
6 smörknivar 16 cm
1 potatissked 21 cm
1 soppslev 32 cm

vikt, exklusive knivar ca 1800 gram

Konditionsrapport

Smärre slitage. Anlupen. Repor.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johanna Graflund

    Johanna Graflund

    johanna.graflund@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    20 000
    1 946 EUR
    2 206 USD

    Budhistorik (30 bud)
    4A23 maj 10:3820000SEK
    723 maj 10:3819500SEK
    423 maj 10:3819000SEK
    Acceptpris på 6 400 SEK uppnåddes