JACOB ÄNGMAN, bestickservis, silver, 96 delar, Rosenholm, 1900-talets andra hälft

12 matknivar 22,5 cm
5 fiskknivar 20,5 cm
5 efterrättsknivar 16,5 cm
2 smörknivar 16 cm
11 matgafflar 19,5 cm
6 fiskgafflar 17,5 cm
10 smörgåsgafflar 13,5 cm
3 assiettgafflar 12 cm
1 sardingaffel 15 cm
12 matskedar 20 cm
12 bordsskedar 18 cm
5 glasskedar 14 cm
11 kaffeskedar 12 cm
1 osthyvel 20,5 cm

Vikt, exklusive knivar och osthyvel med stålblad, ca 2771 gram

Två smörknivar med lösa blad medföljer. Anlupen. Smärre slitage.

Klubbat pris
11 622
1 013
1 060
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
13 maj 2018 16:11
11 622 SEK
13 maj 2018 16:11
11 604 SEK
13 maj 2018 16:11
11 017 SEK
13 maj 2018 16:09
10 517 SEK
13 maj 2018 16:09
10 000 SEK
13 maj 2018 16:09
9 800 SEK
13 maj 2018 16:08
9 450 SEK
13 maj 2018 16:08
9 250 SEK
12 maj 2018 4:43
8 600 SEK
10 maj 2018 22:56
8 550 SEK
10 maj 2018 9:02
8 350 SEK
10 maj 2018 9:02
8 150 SEK
10 maj 2018 9:02
8 100 SEK
8 maj 2018 10:25
7 400 SEK
8 maj 2018 10:25
7 200 SEK
7 maj 2018 19:51
6 600 SEK
7 maj 2018 11:25
6 400 SEK
5 maj 2018 23:02
6 200 SEK
5 maj 2018 9:05
6 000 SEK
5 maj 2018 9:05
800 SEK