KAFFESERVIS, 33 delar, "Sommarfugl", porslin, Bing & Gröndal, 1900-talets andra hälft

8 kaffekoppar med fat
11+2 assietter, 16-18 cm
4 kakfat 10 cm
1 sockerskål
1 kaffekanna 24 cm
1 gräddkanna
1 skål på fot, 10 cm
1 vas, 14 cm
2 uppläggningsfat, olika storlekar
1 uppläggningsskål

Smärre slitage. Extra fat till koppar medföljer

Klubbat pris
1 300
115
120
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
15 maj 2018 18:42
1 300 SEK
15 maj 2018 18:16
1 200 SEK
14 maj 2018 22:16
700 SEK
13 maj 2018 22:27
600 SEK
12 maj 2018 19:08
500 SEK