ARNE JON JUTREM, FAT, "Grønland", glas, signerad Hadeland 4021. Norge, 1960-tal.

ø 35 cm.

Smärre slitage.

Grønlandserien blev tildelat guldmedalj på Triennale di Milano, 1954.

Klubbat pris
80
843
92
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (11 bud)
14 maj 2018 16:07
80 EUR
14 maj 2018 16:07
75 EUR
14 maj 2018 16:07
70 EUR
14 maj 2018 16:07
65 EUR
14 maj 2018 15:56
60 EUR
13 maj 2018 21:45
55 EUR
9 maj 2018 9:02
50 EUR
9 maj 2018 4:13
45 EUR
9 maj 2018 4:13
40 EUR
7 maj 2018 21:15
35 EUR
7 maj 2018 17:32
30 EUR