1052642

MATSERVIS, 63 dlr, porslin, "Musselmalet", helblond, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-talets andra hälft.

1 serveringsfat, 1/1149, längd 41 cm
1 serveringsfat, 1/1147, längd 30 cm
1 skål, 1/1061, diameter 23,5, höj 9 cm
1 tredelat serveringsfat, 1/1178, diameter 23 cm
1 tredelat serveringsfat, 1/1005, diameter 33 cm
4 ljusstakar, 1/15, höjd 23 cm
24 mattallrikar 1/1084, diameter 25 cm
8 förrättstallrikar, 1/1085, diameter 23 cm.
8 assietter, 1/1086, diameter 20 cm
1 såsbåt med lock, 1/1106.
3 smörfat, 1/1006

Konditionsrapport

6 mattallrikar och sex assietter andrasortering, 1 mattallrik med kantnagg. Vissa delar smutsiga.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Maria Ribeiro

    Maria Ribeiro

    maria.ribeiro@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 25 000 SEK

    Slutpris

    27 000
    2 628 EUR
    2 986 USD

    Budhistorik (7 bud)
    418 maj 02:2127000SEK
    3A18 maj 02:2126000SEK
    3A15 maj 18:1421000SEK
    Acceptpris på 18 000 SEK uppnåddes