Johan Rohde

(Danmark, 1856-1935)
Johan Rohde
(Danmark, 1856-1935)

JOHAN ROHDE, skål, sterlingsilver, Georg Jensen, Köpenhamn, Danmark.

Design nr 9. Hamrad yta. Rund skål på oval fot, ben i form av blad. Höjd 13,5, diameter 16 cm. Vikt 398 gram.

Smärre slitage. Bucklor vid mynningen.

Klubbat pris
9 801
870
908
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
6 jul 2018 21:17
9 801 SEK
6 jul 2018 21:17
9 601 SEK
6 jul 2018 21:17
9 600 SEK
6 jul 2018 21:15
9 400 SEK
6 jul 2018 21:15
9 400 SEK
6 jul 2018 21:14
9 200 SEK
6 jul 2018 21:14
9 200 SEK
6 jul 2018 21:12
9 000 SEK
6 jul 2018 21:11
8 800 SEK
6 jul 2018 21:11
8 600 SEK
6 jul 2018 21:11
8 430 SEK
6 jul 2018 21:09
8 230 SEK
6 jul 2018 21:09
8 030 SEK
6 jul 2018 21:07
8 000 SEK
6 jul 2018 20:30
7 430 SEK
5 jul 2018 23:54
7 230 SEK
4 jul 2018 12:58
5 200 SEK
2 jul 2018 12:04
5 000 SEK
29 jun 2018 11:38
3 400 SEK
28 jun 2018 13:44
3 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14