SKÅL MED LOCK, silver, Osmanska riket, sannolikt. Totalvikt 189 gram

Rund med form, bräm med palmett mönster. Svenska- och egyptiska importstämplar. Märkt med Sultanens tughra. Diameter 14,5 cm, höjd 7 cm.

Slitage. Repor. Senare knopp.

Klubbat pris
2 801
247
258
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (29 bud)
22 maj 2018 21:36
2 801 SEK
22 maj 2018 21:36
2 601 SEK
22 maj 2018 21:36
2 600 SEK
22 maj 2018 21:36
2 400 SEK
22 maj 2018 21:35
2 400 SEK
22 maj 2018 21:34
2 200 SEK
22 maj 2018 21:34
2 200 SEK
22 maj 2018 21:33
2 000 SEK
22 maj 2018 21:32
2 000 SEK
22 maj 2018 21:22
1 900 SEK
22 maj 2018 21:22
1 800 SEK
22 maj 2018 21:00
1 700 SEK
22 maj 2018 21:00
1 600 SEK
22 maj 2018 21:00
1 500 SEK
22 maj 2018 21:00
1 500 SEK
22 maj 2018 20:58
1 300 SEK
22 maj 2018 20:58
1 200 SEK
22 maj 2018 20:58
1 010 SEK
22 maj 2018 20:58
960 SEK
19 maj 2018 20:12
850 SEK
17 maj 2018 1:26
800 SEK
17 maj 2018 1:26
750 SEK
17 maj 2018 1:26
700 SEK
15 maj 2018 13:34
605 SEK
15 maj 2018 13:34
555 SEK
14 maj 2018 23:08
450 SEK
14 maj 2018 23:08
400 SEK
14 maj 2018 21:37
350 SEK
14 maj 2018 17:22
300 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58