TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i imarifärger, med vacker förgyllning samt dekor av blommor i naturmiljö, diameter 23 cm.

Slitage,en med stjärnspricka.

Klubbat pris
1 000
95
109
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
3 jun 2018 20:04
1 000 SEK
3 jun 2018 20:01
900 SEK
3 jun 2018 20:01
700 SEK
3 jun 2018 18:40
500 SEK
3 jun 2018 18:28
300 SEK